Kvalitní papír, základ dobré grafiky

I sebelepší design potřebuje kvalitní a pečlivě vybraný typ papíru! Byl jsem proškolen odborníky na papír z Europapier Bohemia a jsem vybaven vzorníky certifikovaných papíru. Mě nejvíce nadchly recyklované papíry, které jsou téměř k nepoznání od těch nerecyklovaných a navíc šetří naší přírodu.

.

.

Za zmínku určitě stojí kreativní vizitky. Na první pohled vypadá obyčejně. Uvnitř je však vizitka proložena barevným papírem dle gusta a bílé zevnější papíry mohou mít například prořezané logo, které bude prosvítat barevným papírem uprostřed. Tohle se mi fakt líbilo, byť škoda, že přímo Europapier tuto skvělou možnost na svých vizitkách nevyužil.

.

.
V neposlední řadě mě také zaujal YUPO syntetický papír, v tomto případě samolepky. Ty jsou však jiné. Jsou znovupoužitelné. K nalepení nejsou totiž s podkladem spojeny lepidlem, nýbrž elektromagnetismem. A fakt to drží a jde to opakovaně použít. Samozřejmě na místa, které nejsou nějak těžce namáhány, má určitě ta znovupoužitelnost své limity, ale na interierové použití je to výborné. Pořádáte-li například často nějaké meetingy ve stále jiných prostorech a potřebujete vyznačit například cestičku do zasedačky, není lepší věc, než mít natisknuté hezké firemní info cedulky na YUPO a “polepit” jimi cestu od vchodu, do zasedačky. Nebo třeba zkrášlit samotnou zasedačku například infografikou o vaší firmě?

Kreativitě se meze nekladou. Budete-li potřebovat poradit s výběrem papíru, neváhejte se mi ozvat. Rád pomůžu.

Líbilo se?

Prozatím jste článek neohodnotili

Diskuze