Převod textu v PDF na křivky

Už několikrát se mi stalo, že jsem dostal do rukou PDF, které bylo potřeba poslat do tisku, ale… Autor onoho PDF zapomněl vyexportovat texty na křivky, což tiskaři nemají rádi a zejména ty kvalitní tiskárny vám to vrátí, aby jste si to opravili. Může to znít jako složitá věc. Hlavně v případě, pokud jste PDF netvořili. Zkuste nejprve kontaktovat vašeho grafika, aby tuto úpravu udělal sám. Pokud se to nedaří je z toho ještě jiná cesta ven. A je poměrně jednoduchá. Stačí mít k tomu program ADOBE Reader PRO. Upozorňuji PRO verzi. Základní neplacená verze Readeru, tento fígl neumí.

.

.

Kontrola textu obsaženém v PDF

Pojďme si prvně ukázat, jak si lze ověřit, jestli je text vyexportovaný jako křivky, nebo není. Otevřeme PDF soubor v ADOBE Readeru PRO a klikneme na Soubor > Vlastnosti > Písma. V tomto okně nyní buďto vidíme výčet fontu obsažených v PDF, nebo úplné prázdno. Pokud je prázdno, texty jsou v křivkách a můžete posílat do tiskárny. Pokud vidíte něco podobného jako je na obrázku výše, je třeba texty převést na křivky.

.

Jak převést text na křivky

Chceme-li převést text na křivky, postupujte následovně. Vytvořte si kopii PDF, kterou následně otevřete v ADOBE Readeru PRO. A postupujte podle kroků níže.

Ve sloupci vpravo klikneme na Více nástrojů.

 

 

Z výčtu možností zvolíme funkci Tisková produkce.

 

 

Vpravo ve sloupci klikneme na Náhled sloučení průhledností.

 

 

Nastavíme hodnoty podle obrázku níže. Tj. Rozlišení 1200 a 300 ppi, zaškrtneme Převést všechny texty na obrysy a zaklikneme Všechny stránky v dokumentu. A klikneme na Aplikovat. Vyskočí na nás varovné okno pokud chceme opravdu tuto operaci provést. Nelze totiž tuto operaci vrátit zpět. Proto pracujeme s duplicitním PDF. Odsouhlasíme a necháme texty převést na křivky.

 

 

Nyní pojďme opět zkontrolovat, pokud jsou opravdu všechny texty převedeny. V mém případě jsou a můžu dokument zaslat do tiskárny. Pokud se zde objevují ještě nějaké texty, je třeba proces opakovat znovu.

 

.

Pokud máte stále s převodem potíže, nebo nemáte dostupný software, aby jste si vykřivkování udělali sami, neváhejte se na mě obrátit.

Kdo jsem?

Baví mě poznávat nové ambiciózní lidi, jejich příběhy a výzvy. Poznat jejich zákulisí, problémy se kterými se potýkají a společně vše hloubkově prokonzultovat, analyzovat a sestavit plán jak rozvinout jejich činnost.

Baví mě moderní marketing a sofistikované minimalistické vizuály za pomoci kterých lze odkomunikovat více, než pouhopohé strohé reklamní sdělení. Váš příběh v tomto směru hraje prim.

Baví mě proces kreativní vizuální tvorby, tak proces tvorby komunikační strategie a její implementace do praxe.

Baví mě tvořit komplexní projekty (značky), které poutají pozornost, vytvářejí vztahy a přinášejí majiteli nejen finanční užitek. 

Baví mě mít maximum stěžejních věcí měřitelných a detailně vyjádřených v měsíčních souhrnech vývoje značky. 

Baví to i mé klienty a bude to bavit i vás!

Potřebujete expresní odpověď?
+420 705 005 178

Dotaz, který počká 48 hodin
marek@marekliska.cz

Mé fakturační údaje
IČ: 05804434,
 nejsem plátce DPH

Bankovní spojení
21190464510300 (ČSOB)

Specialista na budování značek a osobních prezentací

Měním jména a firmy na značky,
které mají jasný účel a směr. 

Mou prací není pouze to, jak to bude vypadat,
ale hlavně, jak to bude fungovat.

Marek Liška, Hajní 653, 739 24 Krmelín, IČ: 05804434.
Fyzická osoba podnikající dle živnostenského zákona nezapsaná v obchodním rejstříku.

© 2020 s ♡ vytvořil Marek Liška

Specialista na budování značek a osobních prezentací

Měním jména a firmy na značky,
které mají jasný účel a směr. 

Mou prací není pouze to, jak to bude vypadat,
ale hlavně, jak to bude fungovat.

Marek Liška, Hajní 653, 739 24 Krmelín, IČ: 05804434.
Fyzická osoba podnikající dle živnostenského zákona nezapsaná v obchodním rejstříku.

© 2020 s ♡ vytvořil Marek Liška