Úprava produktové fotky z bílého na šedé pozadí za 1 sec.

Už se vám to možná někdy stalo. Přišla vám od výrobce hromada produktových fotek, ale všechny jsou na bílém pozadí v JPEGu. Sakryš. Ale vždyť my máme na produktovém webu šedé pozadí a potřebujeme fotku s průhledným pozadím. To jako budu ořezávat 60 produktů celý týden? Odpověď je ne. Pokud znáte tento fígl v ADOBE Photoshopu. Trik funguje ovšem jen na šedá pozadí.
.
Ukázka před úpravou. Máme šedé pozadí a produktovou fotku na bílém pozadí. Cílem je produkt na šedém pozadí, aniž bychom museli složité produkt vyřezávat.
.
.
Ve Photoshopu si tedy na podkladovou vrstvu vložíme vrstvu novou, do které umístíme obrázek s produktem.
.
.
Vrstvu s obrázkem označíme klepnutím na danou vrstvu v pravém sloupci, kde vidíme výpis vrstev. A poté nastavíme režim prolnutí. Z normální na násobit. Viz. další obrázek.
.
.
A máme hotovo. Nyní stačí výsledek uložit. Pokud ukládáme pro web, tak nejlépe Uložit obrázek pro web (Ctrl+Alt+Shift+S).
.
.
Ušetřili jste fůru času a dopracovali jste se stejného výsledku, jako kdyby jste obrázek složitě vyřezávali. Ovšem toto řešení je vhodné pouze pro šedá pozadí. Na barevných pozadích už moc neuspějete, protože barva pozadí se touto technikou prolíná i do samotného obrázku. U šedé to však není téměř poznat. Pokud potřebujete dostat obrázek na barevnější plochu, je třeba řezat.

Líbilo se?

Prozatím jste článek neohodnotili

Diskuze